O Astrography

Astrography.com specjalizuje się w produktach artystycznych zainspirowanych magią i pięknem kosmosu. Kocham rozgwieżdżone niebo od kiedy pamiętam, a od 15 lat intensywnie, a wręcz obsesyjnie, staram się uwieczniać jego spektakularne skarby.

 

Zobacz, co mówią media o Astrography

Jak to się zaczęło:

Astrography założyłem, aby zaprosić Ciebie do mojego świata pasji i podzielić się jego urokami. Jako zaawansowany astrofotograf przemierzam świat w poszukiwaniu pierwotnie ciemnych, nieskażonych blaskiem cywilizacji miejsc, które pozwalają mi odkrywać kosmos w sposób, jaki w miejscu mojego zamieszkania, a pewnie i twojego, nie jest w ogóle możliwy.

Od ponad 20 lat zawodowo zajmuję się grafiką komputerową, co gwarantuje wysokie walory jakościowe i estetyczne oferowanych przez Astrography produktów. Zainwestowałem w zakup specjalistycznej, wysokiej jakości profesjonalnej drukarki wielkoformatowej, żebym mógł w 100% kontrolować proces tworzenia fotografii – od przygotowania planu, organizację sesji fotograficznej, aż po ostatecznie przeniesienie pracy na artystyczny, najwyższej jakości, papier. Złożony przeze mnie ostateczny podpis pod pracą nadaje jej unikatowości i kończy etap jej powstawania, czekając na moment, kiedy znajdzie się na Twojej ścianie.

Dzisiaj jestem przedsiębiorcą i tworzę innowacyjne technologie na scenie startupowej. Jestem założycielem największego polskiego forum astronomicznego Astropolis.pl (ma już 15 lat), gdzie aktywnie uczestniczę w życiu społeczności.

Jeżeli interesuje ciebie to, czym zajmuję się zawodowo, albo chciałbyś porozmawiać o biznesowej współpracy, to zapraszam na LinkedIn, lub Facebook.

Adam Jesionkiewicz

Adam Jesionkiewicz

Założyciel Astrography

Astrofotograf

Proces

Wszystkie zdjęcia drukuję osobiście w mojej domowej cyfrowej ciemni na profesjonalnej drukarce wielkoformatowej EPSON Sure Color P7000, która gwarantuje najwyższą możliwą jakość druku fotograficznego z rozdzielczością 2880 dpi – przy wykorzystaniu 11 kolorów, w tym aż 4 dedykowanych dla odcieni szarości. Wszystkie parametry ustawiane są w celu maksymalizacji jakości wydruku, a nie optymalizacji kosztów, co ma fundamentalny wpływ na ostateczny efekt. Tego nigdy nie spotkasz w punktach usługowych.

Projekty fotograficzne drukowane są przy wykorzystaniu oryginalnych pigmentów EPSON na wyselekcjonowanych papierach z kategorii wystaw. Głównie są to media EPSON z serii Signature Worthy, Legacy, lub Hahnemühle.

Po wydrukowaniu każda praca jest skrupulatnie sprawdzana pod lupą i jeżeli wykryję jakąkolwiek niedoskonałość medium, to proces jest powtarzany.

Na koniec fotografia jest podpisywana (serie Signature Edition), a następnie zabezpieczana papierem bezkwasowym i rolowana do spakowania w ekologiczne tuby – przycięte w taki sposób, żeby pasowały do popularnych ram (nie ma ich w zestawie).

Jestem przekonany, że efektem tych prac będziesz bardzo zaskoczony. Zapraszam do zakupów.

Proces

Sign up for the newsletter and get special discounts